Na naše poměry velice neobvykle pojatá ocelová spirálová konstrukce bez jediného schodu, na jejíž konec ve výšce necelých 8 metrů lze dojet na vozíku či s kočárkem.
Kruhový výhled z libovolného místa chodníčku (Pálava s Děvínem, Bílé Karpaty s V. Javořinou a V. Lopeníkem, Babí lom u Kyjova, Hodonín a Břeclav, rozhledny Na Podluží, Kraví hora, Slunečná, Maják, Dalibor, Vyšicko, Minaret, hrad Buchlov, za dobré viditelnosti JE Dukovany a dokonce i vrcholky Alp).
Tato nekonvenční rozhledna byla postavena v roce 2018 na plochém vrcholku Kobylího vrchu. Dřevěný chodník je položen na 19 zdvojených ocelových stojinách a od země na konec spirály pozvolna obkrouží celých 360 stupňů.
Pod samotný vrchol vedou tři cesty. Ze silnice Velké Pavlovice – Čejč procházející obcí Kobylí zhruba uprostřed vesnice odbočuje doprava Naučná stezka Kobylí a modrá TZ. Poměrně příkré stoupání kolem Muzea obce střídavě po asfaltu a dlažebních kostkách nás po 1500 metrech dovede až k zemědělskému areálu. Podél jeho hradby a pak kolem oplocené vinice vystoupáme dalších 400 metrů až k velkým vratům do vinice. Odtud zahýbá doleva 300 metrová hrubá šotolinová cesta nejprve do příkrého a v závěru i stometrového strmého kopce k rozhledně. Druhou možností je vystoupat příkrý kopec z Kobylí do Vrbic a po 1300 metrech téměř pod vrcholem odbočit u křížku doleva. Hrubá asfaltka vede převážně z kopce a po necelých 700 metrech se napojuje u zemědělského areálu na prvně popisovanou cestu. Z opačné strany od Vrbic vede k rozhledně třetí cesta. Pod Vrbickým kostelem se po modré TZ dojede po asfaltu na konec obce, kde doprava zatáčí polní hlinitá cesta, která po okraji vinice po necelém kilometru mírného klesání dojede k vratům do vinice od jihu.
První dvě cesty jsou až k vratům do vinohradu sjízdné na silničním kole. Třetí je v celé délce, včetně posledního úseku vinicí, sjízdná pouze na horském kole.
Suvenýry na OÚ a v muzeu v Kobylí.