Patnáctimetrová dřevěná rozhledna z roku 2013, v novodobé historii první v rokycanském okrese, která zároveň slouží jako přenašeč dat bezpečnostních kamerových systémů.
Kruhový výhled z uzavřené místnosti v předposledním patře (masiv Radče, okolí Berounky, všechny plzeňské rozhledny Chlum, Krkavec a Sylván a také Radyně, Vladař, za dobré viditelnosti i Český les, Šumava a Krušné hory).
Projedeme-li obec Břasy ve směru na Liblín, hned za krajní cedulí se nachází asfaltová odbočka doleva. Nejprve pojedeme 400 metrů po rovině a dokonce i z mírného kopce, abychom se za zatáčkou zakousli do více jak dvě stě metrů dlouhého příkrého stoupání. To je v polovině nahrazeno velmi zajímavými děrovanými panely, které pokračují dalších 200 metrů až k rozhledně. Zde už ale cesta vede po rovině. Před samotnou rozhlednou je ještě krátký příkrý kopec. Od hlavní silnice je to ke věži 800 metrů.
Vzhledem k nekvalitním panelům doporučuji pouze horské kolo.
Suvenýry na obecním úřadu v Břasích.
Krásná. V pořadu Toulavá kamera na ČT jsme se dozvěděli, že hledáte název.
Navrhujeme název rozhledny OKNO, Panorama nebo Patria.
Rozhledna Na Vrchách je krásná na překrásném místě.
Přístupnost je komfortní, až k samé patě rozhledny.
Výhledy jsou za příznivého počasí překrásné.
Velká část západní Šumavy, téměř celý Český les a jeho
rozhledny. Na severní str. je možno vidět část Krušnohoří,kterému vévodí Klínovec.Pro návštěvníky z daleka, podle návštěvní knihy je problém, že se bez kompasu a mapy nedozví, kterým směrem a na co se dívají. Označení světových stran chybí, fotografie s popisem také. Opláštění výhledových oken plexisklem do značné míry znemožňuje pozorování dalekohledem o fotografování ani nemluvě. Plexi desky jsou už špinavé a zmatnělé. Na každé světové str. by stačil jeden průzor 50x20cm se šoupačkou a fotografové by zajásali. Myslím, že naši turisté jsou dostatečně vychovalí a po prohlídce průzorem by šoupačku zavřeli, aby do krásné rozhledny nepršelo.