Železná, téměř devatenáctimetrová (se stožárem dvaadvacetimetrová) rozhledna z roku 2019 ve tvaru nepravidelného pětiúhelníku je z vnější strany pobita šikmými modřínovými hranoly, symbolizující dešťové kapky ve větru, takže v okolní krajině působí velice přirozeně. V anketě o rozhlednu roku 2019, pořádané Klubem přátel rozhleden, se umístila na prvním místě.
Fantastický kruhový výhled z otevřené vyhlídkové plošiny ve výšce 17 metrů (hřeben Orlických hor a chata na Šerlichu, Králický Sněžník a za ním vrcholky Jeseníků Šerák a Keprník, Rychlebské hory, Suchý vrch a Buková hora, Krkonoše s nejvyššími vrcholy Sněžkou, Studniční a Luční horou, Broumovské stěny, přehrada Rozkoš, Kunětická hora, elektrárny Chvaletice a Opatovice a v Polsku Stolové a Bystřické hory).
Na nejvyšší horu Orlických hor se na kole nejsnáze dostaneme ze sedla na Šerlichu. Od jihu sem stoupá příkrá silnice z Deštného v délce 4 kilometrů. O něco příznivější sklon vede z opačné strany z východu od Orlického Záhoří v délce 5,5 kilometrů. Ze sedla se odbočí na hrubou asfaltovou silnici, která stoupá nejprve docela příkře východně pod vrcholem Malé Deštné. Po dvou kilometrech se vyhoupneme na hřeben, po němž se téměř po rovině dojede po 1,5 kilometru až na rozcestí pod Velkou Deštnou. Odtud uhýbá doprava úzká, dvě stě metrů dlouhá a velice kamenitá cesta nejprve do prudkého kopce a v závěru už téměř po rovině až na prostranství pod rozhlednou.
Až k rozcestí pod Velkou Deštnou opatrně sjízdné i na silničním kole, poslední kamenitý úsek je však sjízdný pouze na horském kole.
Sezónní občerstvení ve srubu na rozcestí pod Velkou Deštnou.
Suvenýry v IC v Deštném.